Більше половини сільгоспземель в Україні перебуває в оренді у фермерів або агрохолдингів. Якщо ж власник землі сільськогосподарського призначення хоче продати свій пай, який здано в оренду на тривалий час, має знати, що переважне право купівлі має орендар земельної ділянки, про що йдеться в статті 1301 Земельного кодексу України. Тому продавець, назвавши бажану ціну, насамперед пропонує придбати ділянку орендареві або особі, якій орендар передав своє переважне право на викуп. Це роблять через нотаріуса. Після інформування орендар має два місяці для вирішення. Якщо він не погодиться купити земельну ділянку, то власник може продати її іншій особі.

Також орендар не має права заблокувати угоду з купівлі-продажу ділянки. Проте оскільки в нього є перевага на придбання паю, то може лише затягнути процедуру принаймні на два місяці. Саме стільки часу, за законом, є в орендаря, щоб визначитися стосовно купівлі ділянки за запропонованою ціною.

Для уникнення затягування процедури нотаріуси відправляють орендарю від орендодавця-продавця намір продати земельну ділянку рекомендованим листом із повідомленням про вручення, а потім наполягають на нотаріально завіреній письмовій відповіді орендаря.