Із 25 до 27 жовтня 2023 року в м. Мадриді (Королівство Іспанія) відбулися Спільна конференція Постійного комітету з кадастрових питань Європейського Союзу (Permanent Committee on Cadastre in the European Union, РСС) і CLRKEN EuroGeographics та пленарне засідання РСС під загальною темою «Внесок кадастру до держави загального добробуту: оподаткування та інші послуги». Така тема заходів відповідає девізу іспанського головування в Раді Європейського Союзу у 2023 році – «Досягнення більшої соціальної та економічної справедливості».

Від Держгеокадастру як органа-спостерігача, який представляє інтереси України у РСС, участь у заходах взяв начальник відділу оцінки земель Управління ринку та оцінки земель Сергій Прокопенко.

У ході Конференції Сергій Прокопенко виступив із презентацією на тему «Роль Держгеокадастру України в оподаткуванні – стан справ та подальші плани».

Крім того, на конференції представлено послуги іспанського кадастру, роль кадастру Іспанії в оподаткуванні нерухомості, відкриту Європейську кадастрову карту, корисність 3D-кадастру з погляду користувачів, кадастр в Іберо-Америці.

Також на конференції презентовано результати опитувальника РСС, відповіді на які від України надавав Держгеокадастр, з метою отримання всебічного огляду на фіскальну складову кадастру, оцінку землі й нерухомості, а також використання оцінки як основи для оподаткування нерухомості, необхідної для просування соціальної справедливості й економічного розвитку.

Довідково

Постійний комітет з кадастрових питань Європейського Союзу (РСС) створено 14 жовтня 2012 року, до його складу входять представники національних кадастрових органів п’ятнадцяти країн Європейського Союзу.

CLRKEN – мережа обміну знаннями з кадастру та земельного реєстру, головною метою якої є допомога членам Eurogeographics задовольнити потреби користувачів у кадастровій інформації як на національному, так і на європейському рівні.

Під час Пленарного засідання РСС 21 листопада 2019 року члени комітету одностайно проголосували за надання Україні, в особі Держгеокадастру, права членства в ролі спостерігача.

Тож Україна стала спостерігачем у РСС першою із країн Східної Європи, що не є членом ЄС.