У рамках проведення Всеукраїнського тижня права сьогодні, 12 грудня, фахівці юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області провели «день відкритих дверей», на який завітали діти шкільного віку. У заході взяли участь учні 10-Б класу Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів ім. М. К. Путейка №27.

Спеціалісти юридичного управління Держгеокадастру Черкаської області роз’яснили школярам права і свободи людини та її гарантії, які визначені в основному законі нашої країни – Конституції України.

 

Також юристи землевпорядної служби Черкащини звернули увагу на статті 13 та 14 Конституції України, якими передбачено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності народу відповідно до закону. Право власності на землю гарантується. Це право набувається й реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до законодавства України.