Протягом І півріччя 2019 року Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області організувало та провело 27 земельних аукціонів із продажу права оренди 102 земельних ділянок загальною площею 1228 га, що розташовані в Городищенському, Драбівському, Жашківському, Золотоніському, Кам’янському, Канівському, Катеринопільському, Лисянському, Маньківському, Монастирищенському, Смілянському, Тальнівському, Чигиринському, Шполянському районах Черкащини. За результатами торгів передано в користування на умовах оренди 47 земельних ділянок загальною площею 636,7 га.

Загальна стартова ціна продажу права оренди зазначених ділянок становила 1 млн 380 тис. грн. У ході проведення торгів орендна плата зросла до 4 млн 548 тис. грн, це в середньому 26,37% від нормативної грошової оцінки землі ділянок, права оренди яких продано. Додаткові надходження до місцевих бюджетів – 3 млн 168 тис. грн.

Водночас 173 земельні ділянки  загальною площею 2241,6 га виключено з переліку ділянок державної власності сільськогосподарського призначення, право оренди яких набувається на земельних торгах, оскільки їх передано в комунальну власність об’єднаним територіальним громадам.

Довідково:

Електронні торги проводяться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 688 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження електронних земельних торгів і забезпечення зберігання та захисту даних під час їх проведення». Із правилами проведення земельних торгів можна ознайомитися на сайті ДП «Сетам».