На рахунках місцевих рад Черкаської області акумульовано більше як 7,4 млн гривень, які надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв. Зокрема протягом трьох кварталів 2018 року надійшло 330,13 тис. грн. Найбільше зазначених коштів перебуває на рахунках місцевих рад Черкаського (1,6 млн грн), Звенигородського (1,3 млн грн), Канівського (906,4 тис. грн) і Смілянського (826,96 тис. грн) районів.

Сільські, селищні й міські ради цього року використали для інвентаризації земель лише 12,45 тис. грн, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв.

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області закликає органи місцевого самоврядування активніше використовувати зазначені кошти для потреб у земельній галузі. Виділяти їх для інших цілей заборонено.

Довідково:

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільсько- та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.