Протягом двох весняних місяців 2019 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області здійснили 157 перевірок з питань дотримання вимог земельного законодавства. За результатами цієї роботи фахівці нарахували шкоду, заподіяну внаслідок порушень вимог земельного законодавства, на загальну суму 2 млн 172 тис. грн, із яких на сьогодні порушники добровільно сплатили 536,5 тис. грн.

За результатами інспектування земель державної власності сільськогосподарського призначення державні інспектори Черкащини за два місяці видали 66 приписів для усунення порушень земельного законодавства на площі 1750 га, склали 66 протоколів про адміністративні правопорушення, вчинені на площі 1212,34 га. Винесено 72 постанови про накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів на загальну суму 17850 грн, із яких порушники добровільно сплатили 7395 грн.

Також спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру Черкащини направили до органів державної влади й органів місцевого самоврядування 16 клопотань про приведення у відповідність до законодавства вже ухвалені розпорядження й рішення про передачу земельних ділянок в оренду, власність і користування згідно із законодавством.