У Черкасах 10 жовтня відбулася зустріч заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, уповноваженого Президента із земельних питань Романа Лещенка з працівниками Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, керівниками органів місцевого самоврядування, аграріями, представниками громадських організацій, де йшлося про законопроект Уряду щодо запровадження ринку сільськогосподарських земель. Такі заходи  відбудуться в усіх областях у межах програми “Діалоги про Україну”.

Тарас Висоцький зазначив, що законопроект про обіг землі, запропонований Кабінетом Міністрів України, лише обговорюється, триває дискусія, адже без компромісного, узгодженого варіанта реформа не рухатиметься.

– Є кілька дискусійних моментів, один із них: це хто зможе купувати землю. Пропонують різні ідеї, від досить радикальних, що може лише держава. Ми висловили свою позицію: можливість купувати землю буде лише в українських фізичних та юридичних осіб, територіальних громад і держави. Вислухаємо й вашу думку, –  сказав заступник Міністра.

Наступні важливі питання: обсяг землі в одних руках, допомога з фінансуванням, переважне право нинішніх орендарів на купівлю землі тощо. Однак наголошувалося, що ніхто не змушуватиме продавати землю, все залежатиме лише від бажання власника.

 

Також Тарас Висоцький пояснив, що Держгеокадастр буде якісним сервісом, який надаватиме послуги споживачам. До 1 серпня 2020 року Держгеокадастр має внести всі земельні ділянки в Державний земельний кадастр. На кадастровій карті відображатиметься нормативна грошова оцінка сільськогосподарської землі державної та комунальної власності, щоб запобігти продажу земель за заниженими цінами.

Роман Лещенко розповів про переваги розпорядження землею на місцях, адже саме громади зацікавлені в наповненні свого бюджету. Аграрії, голови сільських і міських рад, ОТГ під час наради висловили свою думку про запровадження обігу земель.

Діалог щодо земельної реформи триватиме й надалі, щоб разом вибудувати оптимальну модель земельних відносин.