Відповідно до указу Президента України впроваджується рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про охорону, захист, використання та відтворення лісів України в особливий період».

Такі заходи пов’язані із загрозами національній безпеці України в лісовій галузі, зумовленими дисбалансом між екологічними, економічними й соціальними функціями ведення лісового господарства, недосконалістю нормативно-правової бази, недостатнім фінансовим і матеріально-технічним забезпеченням функціонування лісової галузі в особливий період.

Кабінет Міністрів України має зокрема розробити та внести в шестимісячний термін на розгляд Верховної Ради України проекти законів стосовно посилення адміністративної відповідальності за невиконання законних розпоряджень чи приписів, інших законних вимог посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища, щодо перегляду розміру площ насадження лісу та санітарних рубок.

Із метою реалізації заходів із масштабного заліснення України Уряд опрацює питання про створення державного фонду розвитку лісового господарства, зокрема за рахунок коштів, що надходять як відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, екологічного податку, рентної плати за використання лісових ресурсів, грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища й інших джерел. Буде розроблена єдина електронна таксаційна та картографічна база даних про ліси з урахуванням положень Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних».

Також рішенням РНБО рекомендовано лісорозведення на деградованих, малопродуктивних і техногенно забруднених землях.