Новини

Результати здійснення державного нагляду (контролю) у сфері використання та охорони земель

У період з 5 по 9 жовтня 2020 року Управліннями з контролю за використанням та охороною земель, які діють у складі Головних управлінь Держгеокадастру в областях, здійснено 293 заходи державного нагляду за використанням та охороною земель, за результатами яких виявлено 154 порушення земельного законодавства, зокрема заходів державного контролю щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель.

За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу на суму в розмірі 1 994 179 грн, відшкодовано добровільно 1 152 344 гривні.

До органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 39 матеріалів про порушення вимог законодавства, зокрема ті, які містять ознаки злочинів.

Значне порушення зафіксовано в Житомирській області: самовільне зайняття земельної ділянки загальною площею 268,6894 га. Визначена шкода за цим порушенням становить 570 964,97 гривень.