У Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів на семінарі для секретарів сільських і селищних рад розглянуто питання «Практична реалізація повноважень сільської ради щодо регулювання земельних відносин, виконання положень земельного законодавства України. Виділення земельних ділянок учасникам АТО».

     Головний спеціаліст відділу використання та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Людмила Пазинич роз’яснила присутнім, якими законодавчими актами слід керуватися під час виділення землі учасникам антитерористичної операції. Це статті 118, 121 Земельного кодексу України, Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та розпорядження КМУ № 898 від 19.08.2015 р.

     Фахівець Держгеокадастру детально зупинилася на пакеті документів, що мають зібрати військовослужбовці для одержання земельної ділянки у власність.

      Учасників семінару також цікавив механізм резервування земель для учасників АТО.

      «Ми тісно співпрацюємо з органами місцевого самоврядування щодо надання землі учасникам АТО. Адже майже шість тисяч військовослужбовців і членів сімей загиблих бійців хочуть мати землю в Черкаській області. Тому на сьогоднішній зустрічі секретарі сільських рад отримали такі необхідні їм знання й відповіді на свої запитання, що сприятиме більш ефективній роботі надалі, зокрема пришвидшенню збору й оформлення документів учасниками АТО. До того ж наші спеціалісти завжди готові проконсультувати з будь-яких земельних питань, які виникають на місцях», – зазначила після семінару Людмила Пазинич.