«Реформування земельних відносин на ринкових засадах» – тема триденного семінару для землевпорядників сільських, селищних рад, об’єднаних територіальних громад, що відбувся в Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Під час семінару фахівці Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області ознайомили слухачів із напрямами державної політики в земельній галузі, зі змінами в земельному законодавстві та роз’яснили завдання й повноваження місцевих землевпорядників.

У перший день семінару начальник відділу ринку та оцінки земель Головного управління Держгеокадастру Євгенія Страшевич розповіла про нововведення при визначенні нормативної грошової оцінки землі та процедуру проведення торгів для продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, що зараз надто актуально для ОТГ, які розпоряджаються переданою їм у комунальну власність землею.

Начальник  Юридичного управління Держгеокадастру у Черкаській області Оксана Сіроштан роз’яснила сільським землевпорядникам проблемні питання земельного законодавства, зокрема привернула увагу до Закону України «Про колективну власність на землю».

На другий день семінару заступник начальника управління – начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Оксана Яковенко ознайомила слухачів із порядком проведення державного та самоврядного контролю за використанням і охороною  земель.

Заняття, де йшлося про повноваження органів місцевого самоврядування відповідно до змін Закону України «Про Державний земельний кадастр» і порядок ведення Державного земельного кадастру, провела начальник Управління державного земельного кадастру Головного управління Ольга Пазинич. Вона наголосила, що місцеві землевпорядники мають донести громадянам, сільгоспвиробникам інформацію про необхідність внесення до ДЗК відомостей про земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 01.01.2013 року й посвідчене державними актами (договорами оренди) та відомості про які не внесені до Державного земельного кадастру (ДЗК). Внесення відомостей до ДЗК здійснюється на підставі затвердженої документації із землеустрою. Державна реєстрація земельної ділянки не лише запобігатиме рейдерському захопленню землі та забезпечить належний захист прав громадян, а й значно спростить процедуру переоформлення земельної ділянки в майбутньому. Тож кожен власник земельної ділянки й землекористувач має перевірити відомості про свої земельні ділянки на Публічній кадастровій карті.

Начальник організаційного відділу Управління організаційної та господарської діяльності Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Людмила Пазинич проінформувала  про особливості селянських господарств, виділення й порядок отримання земельних ділянок учасниками АТО відповідно до чинного законодавства, а також прочитала лекцію про невитребувані паї та відумерлу спадщину.

Спеціалісти обласного Держгеокадастру відповіли на всі запитання присутніх і запевнили, що й надалі консультуватимуть їх задля якісного виконання місцевими землевпорядниками своїх повноважень та ефективного проведення земельної реформи на Черкащині.