Представники Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області провели триденний тематичний семінар «Реформування земельних відносин на ринкових засадах» для спеціалістів-землевпорядників сільських і селищних рад. Навчання проходило в Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

      Програма семінару розроблена з урахуванням змін у земельному законодавстві та посадових обов’язків землевпорядників: організація ефективного використання земель, їхня охорона, контроль за дотриманням земельного законодавства, ведення земельнооблікової документації тощо.

       Спеціалісти Держгеокадастру Черкаської області обговорили зі слухачами семінару зміни до Закону України «Про Державний земельний кадастр» у частині повноваження органів місцевого самоврядування, а також організацію ведення державного земельного кадастру, порядок набуття права власності й користування на земельні ділянки державної та комунальної власності, процедуру оцінки земель комунальної власності в межах населених пунктів тощо.

      Під час тематичної зустрічі начальник юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Оксана Сіроштан роз’яснила порядок приватизації земель державних і комунальних підприємств та вилучення земельних ділянок державної власності в комунальну для суспільних потреб.

       Жваве обговорення викликала тема земельних торгів, які проводять для продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту. Начальник відділу оцінки та ринку земель Головного управління Держгеокадастру області Євгенія Страшевич розповіла про процедуру проведення аукціонів у Черкаській області та користь конкурентних торгів для наповнення сільських бюджетів.

       Також землевпорядники сіл і селищ отримали вичерпну інформацію про виділення й отримання земельних ділянок учасниками АТО. Головний спеціаліст  відділу використання та охорони земель управління землеустрою Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Людмила Пазинич ознайомила із законодавчими актами та відповіла на всі запитання присутніх.

      Фахівці Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області сподіваються, що семінар збагатив землевпорядників новими й корисними знаннями, які вони застосовуватимуть на практиці.