У Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відбувся триденний семінар «Реформування земельних відносин на ринкових засадах» для спеціалістів – землевпорядників сільських, селищних рад, виконавчих органів об’єднаних територіальних громад. Працівники Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області ознайомили слухачів заходу з нововведеннями й змінами в земельному законодавстві та повноваженнями місцевих землевпорядників. 

Так, начальник Юридичного управління Держгеокадастру у Черкаській області Оксана Сіроштан роз’яснила проблемні питання земельного законодавства, детально зупинилася на Законі України «Про колективну власність на землю», що набув чинності з 1 січня 2019 року.

Заступник начальника управління – начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Оксана Яковенко прочитала лекцію «Державний та самоврядний контроль за використанням та охороною земель» і відповіла на всі запитання учасників семінару.

Із нововведеннями, що стосуються поновлення нормативної грошової оцінки, процедури проведення земельних торгів ділянок сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту з метою продажу права оренди на них, ознайомила слухачів семінару начальник відділу ринку та оцінки земель Євгенія Страшевич.

Важливою для землевпорядників була й лекція начальника Управління державного земельного кадастру Ольги Пазинич про внесені зміни до Закону України «Про Державний земельний кадастр» у частині надання повноважень органам місцевого самоврядування й порядок ведення Державного земельного кадастру.

Про особливості селянських господарств, невитребувані паї та відумерлу спадщину, а також порядок надання земельних ділянок учасникам АТО відповідно до чинного законодавства сільські землевпорядники дізналися на занятті, яке провела начальник організаційного відділу Управління організаційної та господарської діяльності Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Людмила Пазинич.

Спеціалісти обласного Держгеокадастру відповіли на всі запитання слухачів і запевнили, що й надалі консультуватимуть та допомагатимуть землевпорядникам місцевих органів самоврядування в їхній роботі.