В Україні 12 жовтня запроваджено нову електронну послугу з онлайн-реєстрації земельної ділянки. До кінця 2016 року електронна послуга буде доступною в пілотному режимі для Києва та Чернігівської області, а з 1 січня 2017 року запрацює в усій Україні.

    Реєстрація земельної ділянки – одна з найбільш важливих і одночасно складних адміністративних послуг. Щорічно українці реєструють понад 500 тисяч земельних ділянок. Завдяки запровадженню електронної послуги стартує принципово новий рівень якості обслуговування фізичних і юридичних осіб. Сьогодні реєстрація відбувається у два візити до державних органів, а запровадження цієї послуги дає можливість виключити перший візит, залишиться тільки необхідність отримати документи після реєстрації земельної ділянки.

     «Новий електронний сервіс створює сприятливі умови для земельних правовідносин. Він заощаджує час і зусилля громадян, робить процес реєстрації прозорим, усуває суб’єктивні фактори під час реєстрації земельної ділянки та сприяє створенню чесного земельного ринку», – зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

       Відтепер подати документи на реєстрацію земельної ділянки можна в онлайн-режимі через e.land.gov.ua протягом кількох хвилин. Також за рахунок автоматизації значно прискорено процес розгляду документів від заявника й ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення заощадять час та унеможливлять будь-які корупційні ризики.

      «Запровадження пілотної електронної послуги – це черговий крок до забезпечення доступності, відкритості та прозорості в земельній сфері. На сьогодні на порталі e.land.gov.ua доступно вже чотири електронні послуги й до кінця року ми плануємо запровадити щонайменше три нові е-послуги», – зазначила перший заступник Голови Держгеокадастру Людмила Шемелинець.

      Ініціативу реалізовують Мінагрополітики, Держгеокадастр і Державне агентство з питань електронного урядування за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

    «Сьогодні ми зробили ще один важливий крок на шляху до запровадження е-урядування в України, – говорить Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування України. – Надання доступних, прозорих і некорупційних адміністративних послуг, що досягається шляхом переведення їх в електронну форму, – це те, що найбільше очікують громадяни та бізнес».

    Отже, на сьогодні громадянам і бізнесу доступно вже чотири електронні послуги в земельній сфері. Раніше запроваджено надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку, доступ до інформації про право власності та речові права на земельну ділянку онлайн.

     «Онлайн інструменти надають можливості для вдосконалення системи державного управління, задоволення потреб та очікувань громадян, що є ключовим для забезпечення стабільного розвитку країни. Ми готові підтримувати ініціативи, що спрощують взаємодію громадян й уряду та мінімізують корупцію», – говорить Вайдотас Верба, Координатор проектів ОБСЄ в Україні.

     До кінця 2016 року заплановано впровадити ще три електронні послуги в земельній сфері.

    Посилання на соціальний ролик про е-послуги в земельній сфері:

https://www.youtube.com/watch?v=X7bDZdlomp0&feature=youtu.be