За ініціативи Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) вийшов  посібник «АБВ… Збройний конфлікт в термінах (путівник для України)».

Потреба в створенні посібника виникла у зв’язку з тим, що інформаційне поле та медійний простір в Україні перенасичений різними, часом діаметрально протилежними, поняттями, думками й оцінками. Дискусії щодо тих чи інших термінів тривають до сьогодні. Це ускладнює розуміння ситуації як усередині країни, так і за її межами, а також створює сприятливі умови для ворожих інформаційних впливів.

«МТОТ вирішило ініціювати розробку посібника на допомогу в роботі як журналістів, громадських діячів, так і державних службовців і політиків. Україна сповідує європейські цінності, тому автори посібника орієнтувалися на міжнародне гуманітарне право, яке ґрунтується на повазі до людини. Посібник містить роз’яснення термінологічної бази міжнародного гуманітарного права, але також до нього включено й нову термінологію щодо збройного конфлікту й російської військової агресії. Важливо зазначити, що викладена в посібнику термінологія опирається на українське законодавство, сформоване вже після 2014 року, та Міжнародне гуманітарне право», – зазначив  Вадим Черниш, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Посібник можна завантажити за посиланням.