Упродовж 2022 року в Черкаській області внесено до Державного земельного кадастру відомості про нормативну грошову оцінку (НГО) земель 137-ми населених пунктів.

Загалом поновлено НГО 219-ти населених пунктів, що становить 40 % від усієї кількості (547) населених пунктів, які внесено до плану-графіка. Найбільше поновлено НГО землі населених пунктів на Корсунщині та Драбівщині: в 21-му й 20-тьох відповідно.

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області вкотре закликає територіальні громади встановити межі й поновити НГО земель населених пунктів, передбачивши для цього в своїх бюджетах кошти. Виконання вищевказаних робіт згодом дасть можливість значно наповнювати бюджети громад завдяки надходженню податків та орендної плати за використання земель комунальної власності.

Довідково:

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати, втрат сільськогосподарського й лісогосподарського виробництв, вартості земельних ділянок площею понад 50 га для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників і механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

НГО земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій», у межах населених пунктів не рідше, ніж один раз на 5 – 7 років.