У Держгеокадастрі відбулася нарада щодо прогресу в реалізації проекту «Створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні».

       Керівник проекту Акіра Нішимура презентував українським колегам звіт про динаміку компонентів. На сьогодні всі роботи йдуть згідно з графіком.

інф1

       У нараді взяли участь представники Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, ДП «Центр державного земельного кадастру», ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

ін

       Проект технічної допомоги «Створення Національної інфраструктури геопросторових даних в Україні» реалізують із вересня 2015 року. Донор проекту – Уряд Японії через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA). Результати проекту зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних будуть презентовані восени 2017 року.

         Довідково:

     Національна інфраструктура геопросторових даних – це комплексна система, яка об’єднує десятки інформаційних шарів із важливими просторовими даними (рельєф, підземні/наземні комунікації, водні та лісові ресурси, інфраструктура, об’єкти нерухомості, статистична інформація, демографічні дані та ін.) на базі єдиної геодезичної та картографічної основ. Забезпечення широкого й зручного доступу до цієї інформації через єдиний геопортал дозволить багатьом галузям економіки й державним установам підвищити ефективність роботи, знизивши витрати на пошук даних.

      Японська агенція міжнародної співпраці (JICA) – це найбільше в світі агентство двостороннього розвитку, що надає технічну підтримку, пільгові кредити та грантову допомогу в різних сферах діяльності. Проекти за підтримки JICA реалізують у більш ніж 150 країнах світу.