З початку 2016 року Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області організовано й проведено 4 аукціони з продажу права оренди землі в Чигиринському, Канівському, Золотоніському й Жашківському районах. За результатами торгів передано в користування 26 земельних ділянок загальною площею 571 га.

Стартова ціна продажу права оренди становила 508,9 тис. грн. Під час проведення торгів орендна плата зросла до 971,2 тис. грн, що становить у середньому 13,5% від нормативної грошової оцінки. Ці кошти відповідно до укладених угод надходитимуть до бюджетів місцевих рад.

Протягом нинішнього року Головне управління планує реалізувати через аукціони права оренди 170-ти земельних ділянок загальною площею 2 736 га.

Усього через земельні аукціони Головне управління передало в користування на умовах оренди 95 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 1 361,9 га з річною орендною платою 2,075 млн грн. Додаткові надходження до місцевих бюджетів – близько 1,026 млн грн. Земельні торги проведено в Канівському, Жашківському, Городищенському, Драбівському, Лисянському, Черкаському, Чигиринському, Золотоніському районах.

Станом на 01.03.2016 року перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в Черкаській області, право оренди яких можуть реалізувати на земельних торгах, включає 589 земельних ділянок загальною площею 7 809 га. Майже для всіх визначено виконавців земельних торгів, що за власні кошти здійснюватимуть підготовку лотів до продажу права оренди з наступним відшкодуванням витрат за рахунок коштів, що сплачує покупець лоту.