Новини

У 2019 році Уряд передасть державні сільгоспземлі в комунальну власність 141 ОТГ

2019 року продовжиться процес передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Землю отримають 141 ОТГ, зокрема 28 у Черкаській області. Ці ОТГ створилися в 2018 році (з їхнім переліком можна ознайомитися на сайті https://decentralization.gov.ua/).

Станом на початок лютого між головними управліннями Держгеокадастру у відповідних областях і всіма ОТГ, де передбачено передачу землі, укладено меморандуми про співпрацю при здійсненні цих транзакцій.

Як і торік, землі передаватимуть на баланс ОТГ після проведення інвентаризації, уточнення даних і внесення відомостей до Державного земельного кадастру. Усі процедури з оформлення ділянок перед передачею ОТГ будуть здійснюватися за рахунок Державного бюджету.

Нагадаємо, що на виконання рішення Уряду в рамках децентралізації у сфері земельних відносин Держгеокадастр із 1 лютого минулого року здійснює передачу державних сільгоспземель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

Загалом 2018 року 647 ОТГ, які утворені до 2018 року, отримали в комунальну власність 1,45 млн га державних земель сільськогосподарського призначення.

Довідково:

31 січня 2018 року Уряд схвалив розпорядження № 60-р щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію не вдаючись до змін у законодавстві.

За інформацією Держгеокадастру