У Головному управлінні Держгеокадастру у Черкаській області відбулася нарада під головуванням керівника землевпорядної служби області Ольги Залоги. У заході взяли участь заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко, керівники відділів, управлінь, структурних підрозділів відомства в районах, представники ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Черкаської регіональної філії «Центр ДЗК».

Під час наради розглянуто результати інспекційної діяльності Управління з контролю за використанням та охороною земель у розрізі судових справ, питання організації і здійснення перевірок суб’єктів господарювання, стан встановлення меж населених пунктів, якість надання адміністративних послуг та ін.

Відкриваючи нараду, Ольга Залога наголосила на одному з нагальних питань землевпорядної служби Черкащини – це підготовка до передачі земель 28-ом об’єднаним територіальним громадам (ОТГ). Сьогодні структурні підрозділи Головного управління підготували вихідні дані для проведення інвентаризації земель державної власності, що перебувають в адмінмежах ОТГ. Своєю чергою громади мають ухвалили рішення про передачу земельних ділянок державної власності в комунальну та звернутись із відповідним клопотанням до Головного управління Держгеокадастру. Також із усіма ОТГ укладено меморандуми про співпрацю.

Важливим напрямом діяльності обласного Держгеокадастру залишається інспектування земель державної власності. Як зазначила заступник начальника управління – начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Оксана Яковенко, державні інспектори протягом січня – лютого 2019 року провели 112 перевірок щодо дотримання вимог земельного законодавства. За фактами порушення земельного законодавства зокрема складено 28 протоколів про адміністративне правопорушення, а також за цей час стягнуто шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, на суму 229 943 грн.

Начальник Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Залога зауважила, що державні інспектори мають ретельніше перевіряти й виявляти самовільно захопленні землі, що сприятиме наповненню місцевих бюджетів через орендну плату за землю. З огляду на це, керівники структурних підрозділів у районах отримали доручення ефективніше реалізовувати державну політику у сфері охорони й раціонального використання земель, запобігати порушенням земельного законодавства та своєчасно виявляти такі порушення.

  

Про роботу зі встановлення меж населених пунктів доповіла начальник Управління державного земельного кадастру ГУ Ольга Пазинич. В області обліковується 855 населених пунктів, із них: міста обласного значення – 6, міста районного значення – 10, селищ міського типу – 15, сіл – 824. До 28 лютого 2019 року за проектами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць встановлено межі 103 населених пунктів області, з них до ДЗК внесені відомості про межі 82 населених пунктів.

Начальники структурних підрозділів Головного управління доповіли про роботу зі встановлення меж, що триває в районах, зокрема, скільки місцевих рад передбачили в цьогорічному бюджеті кошти для встановлення меж та уклали угоди з землевпорядними організаціями на виготовлення проектної документації. До робіт зі встановлення меж залучені державні підприємства, які належать до сфери управління Держгеокадастру.

За підсумками наради керівники управлінь і відділів обласного Держгеокадастру отримали наступні завдання з відповідним терміном їх виконання.