Стан проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності, виправлення помилок у відомостях Державного земельного кадастру (ДЗК), встановлення меж населених пунктів і поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів – такі питання обговорено під час робочої наради Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, що відбулася під головуванням в. о. начальника землевпорядної служби області Олександра Матвійчука.

У заході взяли участь керівники відділів, управлінь, структурних підрозділів відомства в районах, представники ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Черкаської регіональної філії «Центр ДЗК».

Як доповіла начальник Управління державного земельного кадастру ГУ Ольга Пазинич, зі встановлення меж населених пунктів Черкаська область виконала план, показник становить 37,5% (доручено було 30%). Наступного року ця робота триватиме. Водночас начальник Управління наголосила керівникам структурних підрозділів у районах на завершенні інвентаризації земель до 28 грудня цього року, пришвидшенні роботи з виправлення відомостей у ДЗК і контроль за роботою державних кадастрових реєстраторів щодо недопущення протермінувань у наданні адміністративних послуг.

Начальник відділу ринку та оцінки земель Євгенія Страшевич зазначила, що в ІІ півріччі 2019 – І півріччі 2020 році необхідно поновити нормативну грошову оцінку 563 населених пунктів Черкащини. Найбільше заплановано в Уманському (48 н. п.), Золотоніському (46) і Звенигородському (39) районах.

Завідувач сектору запобігання та виявлення корупції ГУ Держгеокадстру у Черкаській області Любов Задорожня роз’яснила присутнім зміни в декларуванні згідно з положеннями Закону України «Про запобігання корупції», що вводяться в дію з 1 січня 2020 року.

За підсумками наради керівники управлінь і відділів обласного Держгеокадастру отримали наступні доручення з відповідним терміном їх виконання.