Державні кадастрові реєстратори Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області під час лекцій ознайомлюють працівників центрів надання адміністративних послуг із нормативно-правовими актами у сфері земельних відносин та порядком користування відомостями Державного земельного кадастру (ДЗК). На практичних заняттях стажери набувають уміння й навички, зокрема, як користуватися програмним забезпеченням ДЗК. Після завершення навчання здають залік.

Відповідно до затвердженого графіка, за останні три місяці пройшли стажування 44 особи з різних районів Черкащини.

«Дізналася, які програми використовувати, щоб сформувати витяг про земельну ділянку, коли може бути відмова у наданні відомостей із ДЗК, а також тепер відомості про земельну ділянку ми, працівники ЦНАПу, зможемо надавати відразу, в присутності заявника відповідної послуги», – ділиться враженнями про стажування адміністратор ЦНАПу Звенигородської міської ради Анастасія Бакал.

За словами державного кадастрового реєстратора Головного управління, керівника стажування Тетяни Федосій, віднині адміністратори ЦНАПів самостійно можуть надавати відомості про земельні ділянки, що зареєстровані в ДЗК. Раніше вони приймали заявки, надсилали їх для опрацювання у відділ Держгеокадастру, потім забирали готовий витяг і аж тоді віддавали заявникові. Із цього часу адміністратори самі формуватимуть і видаватимуть витяги про земельні ділянки. Надання доступу працівникам ЦНАПів до даних ДЗК здійснюється насамперед заради зручності людей, які набагато швидше отримуватимуть замовлені документи.

Довідково:

«Порядок проведення стажування у сфері земельних відносин» визначає механізм стажування адміністраторів центрів надання адміністративних послуг та уповноважених посадових осіб виконавчих органів місцевого самоврядування, які мають право надавати відомості з ДЗК відповідно до Закону України “Про Державний земельний кадастр”. Стажування проводиться з метою набуття професійних знань, умінь і навичок, необхідних особам для надання ними відомостей із ДЗК (Постанова КМУ від 21 березня 2016 р. № 205 зі змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 821 від 28.07.2021).