23 липня 2020 року в Комітеті Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за участю Голови Комітету, керівництва Держгеокадастру, представників Всеукраїнської Асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», водоканалів і газових мереж відбулося обговорення питань відображення на геопорталі Національної інфраструктури геопросторових даних необхідної інформації стосовно мереж для цілей містобудування.

У ході зустрічі представники Держгеокадастру поінформували присутніх про підготовчий процес щодо запуску Національної інфраструктури геопросторових даних із 1 січня 2021 року, передбаченого Законом України від 13.04.2020 № 554, та розповіли про порядок взаємодії в рамках інфраструктури різних держателів і виробників геопросторових даних.

Також учасники зустрічі розглянули питання створення єдиної технічної специфікації на дані комунальних підприємств, що включатиме каталог об’єктів та атрибутів, правила цифрового опису, топологічні відношення між об’єктами.

Розглядались і проблемні питання. Це, зокрема, наявність топографічних карт і планів масштабів 1:500 і вище та доступ до них особливо в містах, де, по суті, доступ до такої інформації обмежений.

У результаті сторони домовилися про співпрацю в рамках робочої підгрупи з розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних щодо створення специфікації, переходу на єдину державну топографічну основу та старту робіт з інтеграції даних і порталів.