Новини

Україна — перша із країн Східної Європи, що стала спостерігачем у Постійному комітеті з кадастрових питань у Європейському Союзі

21 листопада 2019 року під час пленарного засідання Постійного комітету з питань кадастру Європейського Союзу (Permanent Cadastre Committee in EU) члени комітету одностайно проголосували за надання Україні, в особі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, права членства як спостерігача.

У такий спосіб Україна — перша з країн Східної Європи, що не є членом ЄС,  стала спостерігачем у Постійному комітеті з кадастрових питань в ЄС (далі — Комітет), створеному 14 жовтня 2012 року. До його складу входять представники національних кадастрових органів п’ятнадцяти країн Європейського Союзу. З огляду на це, Держгеокадастр матиме змогу залучати досвід європейських принципів ведення земельної кадастрової системи, обмінюватися інформацією щодо кадастрової діяльності, застосовувати єдині стандарти в процесі обробки кадастрової інформації з метою інтеграції європейських кадастрових систем.

Водночас наша країна долучиться до найкращих європейських практик, що слугуватимуть допоміжним важелем для якісної реорганізації українського кадастру відповідно до європейських норм. Тож, членство України в Комітеті — показник того, що наша держава має великий потенціал і значущість на міжнародному рівні.