22 вересня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1013 «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)», розроблену Держгеокадастром. Метою цього документа є забезпечення публічності й прозорості земельних торгів у формі електронних аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок усіх форм власності.

Раніше реалізація земельних ділянок та/або прав на них відбувалася шляхом проведення земельних торгів через аукціони, які передбачали необхідність особистої подачі документів для участі в торгах, обов’язковість фізичної присутності учасників під час проведення земельних торгів, підняття табличок зі ставками тощо.

Постановою Уряду від 22 вересня 2021 року № 1013 визначено, що адміністратором електронної торгової системи, через яку проводитимуться електронні аукціони є ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ», затверджено технічні вимоги до підготовки та проведення земельних торгів, передбачено автоматизацію ряду процесів (здійснення ставок учасниками, подання ними заявок на участь, сплату реєстраційних і гарантійних внесків тощо). Також постановою передбачено публікацію всіх необхідних документів, що стосуються земельних ділянок, в електронній торговій системі, яка є загальнодоступною та відкритою, що  своєю чергою надасть можливість будь-якому користувачеві мережі Інтернет спостерігати за ходом земельних торгів у режимі реального часу.

«Прийнята Кабінетом Міністрів постанова сприятиме відкритості у процесі розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності, а також надасть можливість брати участь у торгах якнайбільшій кількості потенційних учасників та спростить умови для участі у земельних аукціонах, адже участь можна буде взяти з будь-якої точки світу», – зазначає в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський.

Водночас звертаємо вашу увагу на те, що відповідно до норм Земельного кодексу України продаж земельних ділянок, що перебувають у приватній власності, передача їх у користування можуть здійснюватися на земельних торгах виключно з ініціативи власників земельних ділянок.