Новини

Уряд запровадив принцип екстериторіальності під час реєстрації земельних ділянок

3 червня 2020 року на засіданні Уряду прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок та внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України».

Документ розроблено для підвищення рівня доступності, відкритості та прозорості під час надання адміністративної послуги з державної реєстрації земельної ділянки.

У такий спосіб рішення про реєстрацію земельних ділянок прийматимуться будь-якими державними кадастровими реєстраторами, адже вони обиратимуться системою Державного земельного кадастру за принципом випадковості.

Зокрема передбачається скорочення термінів реєстрації земельних ділянок до семи робочих днів і зменшення кількості необґрунтованих відмов, що зумовлюють необхідність неодноразових звернень заявників із заявами й документами через ЦНАПи до державних кадастрових реєстраторів.

Також у межах діджиталізації вноситимуться зміни до Постанови «Про затвердження Порядку реєстрації об’єктів державної експертизи землевпорядної документації та типової форми її висновку». Вони передбачають подання документів для проведення/одержання результатів державної експертизи землевпорядної документації в електронному вигляді.

Окрім цього, скасовується необхідність отримання супроводжувального листа від відповідного територіального органу Держгеокадастру перед направленням об’єкта експертизи до Центрального апарату. Достовірність висновку із державної експертизи перевірятиметься через QR-код.

Зверніть увагу, старт пілотного проєкту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок планується 10 червня, він триватиме протягом 2 років. Подача землевпорядної документації на експертизу онлайн діятиме на постійній основі.