Кабінет Міністрів України запровадив екстериторіальність погодження проектів землеустрою та оптимізував структуру Держгеокадастру

    Уряд унеможливив отримання неправомірної вигоди посадовцями під час затвердження землевпорядної документації. Для усунення корупційних ризиків територіальний орган Держгеокадастру, який погоджуватиме проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки, обиратимуть за випадковим принципом за допомогою програми електронного документообігу відомства.

   Відповідна постанова «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» прийнята на засіданні Кабінету Міністрів України 31 серпня.

   Визначення за рендомним принципом територіального органу Держгеокадастру, який здійснюватиме погодження проекту землеустрою,  дозволить уникнути особистого контакту між розробником проекту землеустрою та органом, що його погоджує.

      Також упровадять функціонал для перевірки стадії погодження проекту землеустрою за допомогою офіційного веб-сайту Держгеокадастру за реєстраційними атрибутами, зазначеними на копії опису.

   Окрім потужного антикорупційного ефекту, реформа сприятиме й підвищенню рівня кваліфікації спеціалістів. Передбачено, що погодження проектів землеустрою здійснюватимуть лише ті працівники територіальних органів Держгеокадастру, які відповідатимуть критеріям, встановленим статтею 23 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації», здадуть кваліфікаційний іспит у Держгеокадастрі та будуть визначені експертами державної експертизи.

    Також Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про реформування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру», якою оптимізовано структуру Держгеокадастру. Згідно з нею, територіальні органи Держгеокадастру в районах (містах) реорганізують у структурні підрозділи головних управлінь Держгеокадастру в областях і ліквідують їх як юридичних осіб публічного права.

      Ця модель реформування сприятиме більш ефективному контролю за кадровою, юридичною та бухгалтерською службою шляхом централізації таких посад на рівні головних управлінь Держгеокадастру в областях. З іншого боку, за рахунок вивільнення штатних одиниць збільшиться кадровий ресурс для надання адміністративних послуг (зокрема державних кадастрових реєстраторів, спеціалістів з ринку та оцінки земель, спеціалістів у сфері землеустрою та охорони земель). Це дозволить покращити рівень сервісу для громадян і підвищить загальну керованість структурою.

За інформацією Держгеокадастру