Із 17 до 19 жовтня 2021 року в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський взяв участь у міжнародній навчальній програмі на тему: «Інфраструктура геопросторових знань і трансформація національних геопросторових агентств», що проводилася в межах візиту делегації Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру до м. Амстердам (Королівство Нідерланди) для участі у навчальній програмі й Всесвітньому геопросторовому форумі, організованому міжнародною неурядовою організацією «Geospatial World» у співпраці з Організацією Об’єднаних Націй та іншими міжнародними партнерами, зокрема, з Нідерландським агентством з питань кадастру, картографії та реєстрації земель.

Зазначену навчальну програму організовано з метою впровадження геопросторового бачення в глобальне цифрове суспільство, що є особливо актуальним в контексті запуску національної інфраструктури геопросторових даних. Захід об’єднав представників провідних геопросторових відомств, професійну спільноту й науковців із Федеративної Республіки Німеччина, Індії, ОАЕ, США, Грузії, Латвії та ін. У ході тренінгів основну увагу приділено новій Концепції геопросторової інфраструктури знань, інноваційним підходам до пошуків моделей партнерств і стандартам геопросторових даних.

«Метою нашої участі у заході є вивчення кращих світових практик та обмін досвідом з учасниками країн-членів ООН щодо створення й розвитку національної інфраструктури геопросторових даних, впровадження Рамкової програми геопросторової інформації ООН, а також шляхів удосконалення законодавчої та нормативно-правової бази у сфері діяльності, пов’язаній з національною інфраструктурою геопросторових даних», – зазначає в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський.