Жителі Черкаської області, які мають у власності земельні частки (паї) та передали їх в оренду, 2016 року отримають 1,385 млрд грн. плати за землю. Пайовики уклали з орендарями 311 792 договори про користування їхніми паями. Це на 829  договорів більше, ніж торік. Загалом суб’єкти господарювання орендували у власників землі загальною площею 799,2 тис. гектарів.

Як порівняти з минулим роком, то вартість користування земельними паями зросла. Середній розмір орендної плати в області підвищився майже на 0,1% і становить 1 733 грн. за гектар на рік.

Довідка:

Відповідно до статей 13 і 15 Закону України «Про оренду землі», договір оренди землі – це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Істотними умовами договору оренди землі є: об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу й умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.