Новини

Відбулося засідання Кваліфікаційної комісії Держгеокадастру щодо внесення змін до вимог програми підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів

28 листопада 2019 року відбулося засідання Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. У засіданні взяли участь члени Комісії, керівництво Держгеокадастру, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, члени професійних спілок і представники навчальних закладів.

Основними завданнями заходу було внесення змін до вимог програми підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів, оновлення алгоритму роботи Комісії, зміна її складу, переведення більшості процедур в електронний формат задля забезпечення прозорості, публічності та максимальної відкритості у сфері земельних відносин.

Відсьогодні засідання Кваліфікаційної комісії можна відстежувати на сайті Держгеокадастру в розділі «Онлайн-трансляція засідання Кваліфікаційної комісії».

Для прикладу, відтепер підсумковий контроль знань слухачів курсу за програмою підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів здійснюється шляхом тестування за допомогою програмного забезпечення. Тестові завдання, підготовкою яких займається Держгеокадастр, містять 50 запитань, тривалість тестування — 30 хвилин.

Окрім цього, заклад вищої освіти, що проводить підсумковий контроль, зобов’язаний забезпечити технічний супровід для слухачів курсу, а також трансляцію у режимі онлайн на сайті закладу та/або у YouTube. У разі відсутності онлайн-трансляції підсумкового контролю знань слухачів курсу іспит вважається таким, що не відбувся.

Зауважте, слухач курсу за програмою підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів вважається таким, що успішно підвищив кваліфікацію і має право на видачу свідоцтва про підвищення кваліфікації в разі, якщо кількість обраних ним правильних відповідей становить не менше ніж 40. Особа, кількість обраних правильних відповідей якою не досягає 40, вважається такою, що не склала іспит.

Пропозиції щодо змісту та переліку тестових питань приймаються від саморегулівних організацій у сфері землеустрою, представників навчальних закладів.