Робоча група при Мінагрополітики визначила основні напрями реформування у сфері земельних відносин до кінця 2017 року. На засіданні Робочої групи, що відбулося минулого тижня під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка, розглянуто й затверджено перелік основних заходів із вдосконалення різних аспектів земельних відносин відповідно до найкращих світових стандартів.

    У засіданні взяли участь представники керівництва Мінагрополітики, Держгеокадастру, Світового банку, представництва ЄС, МВФ, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства юстиції України, Стратегічної групи радників при Прем’єр-міністрові України.

     Пріоритетним напрямом роботи на найближчі місяці було, зокрема, визначено формування концептуальних засад обігу сільськогосподарських земель, розробка та подання на розгляд Кабінету Міністрів України законопроекту “Про обіг земель сільськогосподарського призначення”. У рамках цього напряму передбачено створення національної платформи для проведення електронних аукціонів із метою забезпечення максимальної прозорості продажу державних та комунальних земель, а також надання можливості її використання для угод купівлі-продажу приватним особам.

     Крім того, передбачено інтенсифікувати роботу зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД). Для забезпечення більш ефективного співробітництва та керованості процесом у рамках Робочої групи буде сформовано підгрупу з координації створення НІГД, у яку ввійдуть представники основних відомств-утримувачів геопросторової інформації та інших зацікавлених сторін.

    Для отримання повної та достовірної інформації про стан земельних відносин і забезпечення загальнонаціонального доступу до цих даних заплановано впровадження системи регулярного моніторингу земельної сфери, що є необхідною умовою прийняття зважених рішень як на рівні держави, так і на рівні територіальних громад. Для уточнення даних про земельні ресурси 2017 року розпочато створення протоколів виправлення систематичних помилок у Державному земельному кадастрі, а також ведеться робота з упорядкування земельних банків державних підприємств і деяких наукових установ.

       “Ми розраховуємо, що ця Робоча група стане платформою для взаємодії різних органів влади для об’єднання зусиль з проведення земельної реформи, – сказав Максим Мартинюк. – Сформований перелік проблемних і вузьких місць у земельних відносинах задає напрями докладання зусиль та напрацювання конкретних кроків для їхнього вдосконалення”.

       Він наголосив, що Робоча група не сконцентрована  виключно навколо питання відкриття ринку землі, а охоплює всю сферу земельних відносин у комплексі.

     Наступне засідання Робочої групи заплановано на другу декаду червня.

За інформацією Держгеокадастру