За повідомленням Міністерства культури та інформаційної політики України, ЮНЕСКО внесло 20 об’єктів культурної спадщини України до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом.

Серед них геодезичні пункти транскордонного об’єкта Геодезична дуга Струве, що знаходяться на Хмельниччині й у селі Стара Некрасівка Ізмаїльського району Одеської області.

Геодезична дуга Струве – третій об’єкт України, який 2005 року включено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, та перша в історії ЮНЕСКО науково-технічна пам’ятка культури, що проходить через десять країн Європи.

Довідково

Дуга Струве – мережа з 265 тріангуляційних вимірювальних пунктів, які утворювали 258 тріангуляційних трикутників, а також 60 додаткових пунктів. Служила для визначення параметрів Землі, її форми та розміру.

Дугу виміряли в період із 1816 до 1855 року на відстані від Фугленеса (в околицях міста Гаммерфеста біля мису Нордкап, Норвегія) до села Стара Некрасівка в околицях міста Ізмаїла (Одеська область, Україна).