25 жовтня 2022 року в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський і т. в. о. Голови Держекоінспекції Ігор Зубович підписали Меморандум про співпрацю між Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру і Державною екологічною інспекцією України. Захід відбувся у Держгеокадастрі за участю представників Держгеокадастру й Держекоінспекції.

Документ передбачає створення правової основи для організації співпраці сторін у сферах охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення й охорони природних ресурсів, національної інфраструктури геопросторових даних, топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, Державного земельного кадастру, поєднання зусиль та втілення ефективних форм співпраці, визначення відносин і напрямів співробітництва у сфері обміну інформацією та сприяння в доведенні вказаної інформації до населення, представників органів державної влади, підприємств, установ, організацій усіх форм власності тощо.

У межах Меморандуму передбачено підготовку та реалізацію низки спільних заходів, зокрема:

здійснення заходів контролю, спрямованих на визначення розміру шкоди, завданої земельному фонду внаслідок бойових дій та збройної агресії російської федерації проти України, у тому числі здійснення обміну відповідною інформацією та моніторинг земель;

здійснення обміну інформацією, зокрема щодо забруднених та/або засмічених земель внаслідок збройної агресії рф проти України, щодо фактів недодержання підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності й громадянами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю; щодо розміщення, проєктування, будівництва та введення в дію об’єктів, що негативно впливають або можуть вплинути на стан земель; щодо невиконання комплексу необхідних заходів, пов’язаних із захистом земель від ерозії, селів, підтоплення, заболочування, вторинного засолення, переосушення, ущільнення, псування, забруднення, засмічення відходами тощо.

В. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський подякував колегам за проведену роботу та зазначив, що підписання Меморандуму відкриває нові можливості для ефективної співпраці Держгеокадастру та Держекоінспекції, спрямованої, передусім, на підтримку поточного функціонування української держави в умовах воєнного стану і забезпечення захисту інтересів держави та її громадян в частині відшкодування шкоди та збитків, завданих земельному фонду внаслідок бойових дій через збройну агресію рф проти України.