У листопаді Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області продало на земельних торгах права оренди 15-тьох земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів), які розташовані в Лисянському, Драбівському, Чигиринському й Жашківському районах. Загальна площа наділів становить 194,7 га.

     За користування цією землею до бюджетів сільських рад щорічно надходитиме 373 тис. грн., що на 57 тис. більше від стартової ціни (316 тис. грн.).

      Серед виставлених на продаж ділянок найбільше зросла вартість оренди землі площею 7,3 га в адмінмежах Скибинської сільської ради Жашківського району, де стартова ціна збільшилася з 8% до 21% від її нормативної грошової оцінки (НГО): із 25,6 тис. грн. до 67,2 тис грн. – у 2,6 раза.

      Усього з початку 2016 року на Черкащині через аукціони передано в користування 69 земельних ділянок загальною площею 1140 гектарів.

       У грудні заплановано дев’ять земельних аукціонів, де сільгоспвиробники боротимуться за права оренди теж п’ятнадцятьох земельних ділянок загальною площею 168,3 га.

        Довідка:

     Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

      Інформація про лоти з зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні торги».