На сьогодні в Україні заборонено купівлю-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення й земельних часток (паїв). Згідно з пунктом 14 розділу X «Перехідних положень» Земельного кодексу України до набрання чинності закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2017 року, забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.

    Пунктом 15 цього розділу зокрема не допускається:

  а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;

      б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб.

    Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження щодо таких земельних ділянок, є недійсними з часу їх укладання (посвідчення), зокрема в частині передачі прав на відчуження земельних часток (паїв) на майбутнє.

   Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області закликає власників земельних часток (паїв) бути пильними й діяти відповідно до чинного законодавства.