У Головному управлінні Держгкеокадастру у Черкаській області відбулася робоча нарада, у якій взяли участь начальник землевпорядної служби області Ольга Залога, заступник начальника Дмитро Мироненко, директор ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Петро Добровольський, директор ДП «Центр ДЗК» Юрій Підгайний, а також керівники структурних підрозділів у районах ГУ Держгеокадастру та кадастрові реєстратори.

Одне з головних питань, які розглянуто на заході, – стан роботи з перенесення державними кадастровими реєстраторами відомостей про земельні ділянки з Державного реєстру земель (ДРЗ) до Державного земельного кадастру (ДЗК). Начальник Управління державного земельного кадастру ГУ Держгеокадастру області Ольга Пазинич проаналізувала роботу структурних підрозділів Держгеокадастру у районах Черкащини. Вона привернула увагу державних кадастрових реєстраторів до повноти та достовірності відомостей, які вони вносять до ДЗК. Із червня до сьогодні кадастрові реєстратори перенесли понад 99 тисяч відомостей про земельні ділянки, які зареєстровані в ДРЗ. Ця робота триває й надалі.

Ольга Сергіївна роз’яснила принцип роботи нової електронної послуги – онлайн-реєстрації земельних ділянок. ДП «Центр державного земельного кадастру» з метою вдосконалення програмного забезпечення ДЗК розробив і впровадив функціональну можливість державної реєстрації земельної ділянки з подачею заяви через особистий електронний кабінет сертифікованими інженерами-землевпорядниками. Цей сервіс протягом року в пілотному форматі відпрацьовували в Чернігівській області, а віднині його поширено на всю Україну.

Начальник відділу ринку та оцінки земель Євгенія Страшевич прозвітувала, що Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області сформувало перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, право оренди яких набувається на земельних торгах, що включає 797 земельних ділянок загальною площею 11 934 га. Із початку 2017 року проведено 82 земельні аукціони з продажу права оренди 297 лотів загальною площею 4156,4 га. За результатами торгів передано в користування 131 земельну ділянку загальною площею 1454,52 га. Стартова ціна продажу права становила 1 млн 991 тис. грн. У ході проведення торгів орендна плата зросла до 6 млн 178 тис. грн., це в середньому 25% від нормативної грошової оцінки землі (4 247 грн/га). Додаткові надходження до місцевих бюджетів – 4 млн 187 тис. грн.

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області бере участь у реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Як проінформувала начальник відділу державної  експертизи Ольга Стрижак, направлено на погодження до інших областей 9679 проектів землеустрою, із них опрацьовано 9480, нині перебуває на розгляді 199. У Черкаській області таку роботу виконують 9 експертів, яким надійшло з інших областей 5572 проекти землеустрою. На сьогодні експерти опрацювали 5522 проекти, решта – на розгляді.

Керівники відділів Держгеокадастру у районах, які також є державними інспекторами, доповіли про роботу з контролю за використанням та охороною земель на території їхніх районів. Вони зокрема отримали доручення ефективніше реалізовувати державну політику у сфері охорони й раціонального використання земель, запобігати порушенням земельного законодавства та своєчасно виявляти такі порушення.