Із початку 2016 року кадастрові реєстратори Черкащини відкрили в електронному форматі 66 325  Поземельних книг, що становить 44 %  загальної кількості земельних ділянок, інформацію про які потрібно внести до бази Державного земельного кадастру. Усього необхідно опрацювати дані 151 519 Поземельних книг.

Найбільшу частину інформації про земельні ділянки перевели в електронну форму в таких відділах Держгеокадастру області: Драбівському – 5 181  земельна ділянка  (60%), Жашківському – 5 290  (48%), Маньківському – 4 072  (99%).

Землевпорядники Черкаської області в середньому за день оцифровують майже тисячу примірників Поземельних книг. Найбільшу кількість пакетів документів щоденно відкривають у Драбівському й Канівському районах – по 100 штук і більше.

Переведення Поземельних книг в електронний формат – одне з пріоритетних завдань у сфері земельних відносин. Під час здійснення цієї операції аналізують повноту й достовірність відомостей про земельні ділянки, що переносять до бази Державного земельного кадастру. Публічні дані про земельні ділянки відкривають доступ до реєстру власників земель і пришвидшують процес надання адміністративних послуг в онлайн-режимі.

Довідково:

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» Поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів тощо.