Нині активно відбувається наповнення Державного земельного кадастру (ДЗК) відомостями переважно про ті земельні ділянки, право власності на які виникло до 2004 року, коли ще не було автоматизованої системи ДЗК.

Так, із 1 листопада 2019 року до сьогодні фахівці Держгеокадастру в Черкаській області внесли до ДЗК дані про 12 312 земельних ділянок, на які видані правовстановлюючі документи, але відомості були відсутні в ДЗК і не відображалися на Публічній кадастровій карті. Загальна площа цих ділянок – майже 18 тис. гектарів.

Найбільше протягом зазначеного періоду внесено відомостей про ділянки, що розташовані в Уманському (1547 ділянок), Маньківському (1357), Монастирищенському (917) і Золотоніському (833 ділянки) районах.

Усього на цей час у ДЗК є відомості про 842 374 земельні ділянки, що розташовані на території Черкаської області.

Держгеокадастр області вкотре закликає громадян, які мають старі акти на право приватної  власності на землю без кадастрового номера, звернутися до землевпорядної організації та замовити виготовлення технічної документації із землеустрою. Присвоєння кадастрового номера земельній ділянці й реєстрація її в ДЗК – це, насамперед, захист прав власності чи користування.

Проконсультувати й допомогти завжди готові спеціалісти районних відділів Головного управління Держгеокадстру у Черкаській області.