Протягом січня – жовтня 2016 року спеціалісти Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області розглянули 24 138 звернень громадян.

   Найбільше (22 276) запитів, що становлять 92% від усіх звернень, стосувалися оформлення землі у власність і користування відповідно до Земельного кодексу України, зокрема 9435 заяв – про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки, 5379 – щодо затвердження проекту відведення земельної ділянки та 389 – стосовно укладання та внесення змін до договорів оренди. По роз’яснення законодавства звернулося 712 осіб.

     Черкащани вирішують свої земельні проблеми й під час особистого прийому громадян керівництвом Головного управління, що відбувається двічі на тиждень у приміщенні установи. Так, в. о. начальника Держгеокадастру області Оксана Сіроштан лише в жовтні провела чотири прийоми громадян, де побувало 12  осіб. Загалом із початку року 227 людей з’ясували свої питання під час прийому громадян керівництвом землевпорядної служби області.

     Також виконувач обов’язків начальника й заступник начальника щомісяця здійснюють виїзні прийоми громадян у районних центрах задля зручності жителів. На цих прийомах люди переважно з’ясовують причини відмови в наданні дозволів на розроблення проектів землеустрою, вирішують проблеми із затвердженням проектів землеустрою, а ще звертаються по консультації, щоб поновити договори оренди землі, поділити на частки паї, отримати земельні ділянки у власність або користування тощо.

      Крім того, Головне управління Держгеокадастру в поточному році розглянуло 134 звернення громадян, що надійшли через «гарячу» лінію «Урядовий контактний центр». Усі запити розглянуті в установлений законодавством термін.