Державні кадастрові реєстратори територіальних підрозділів Держгеокадастру у Черкаській області на кінець 2015 року відкрили 161 442 Поземельні книги. Цього року доступними стали дані ще 30 тис. зареєстрованих у регіоні земельних ділянок. Протягом І півріччя відповідно до плану-графіка залишилося відкрити 121 тис. Поземельних книг.

Найбільшу кількість відомостей про земельні ділянки вже перевели в електронний формат у Золотоніському (17,3 тис. земельних ділянок), Чорнобаївському (14,8 тис.) і Черкаському (14,7 тис.) районах.

Відкриття Поземельних книг – це одне з пріоритетних завдань у сфері земельних відносин. Публічні дані про земельні ділянки надають доступ до реєстру власників земель і пришвидшують надання онлайн-послуг, зокрема, замовлення витягу з кадастру про земельну ділянку та нормативну грошову оцінку землі.

При відкритті Поземельних книг проводиться аналіз повноти та достовірності відомостей про земельні ділянки, що переносяться з державного реєстру земель та інших кадастрів до бази Державного земельного кадастру.

Довідка:

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» Поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів тощо.