Протягом 2015 року спеціалісти Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області розглянули 2 893 звернення громадян, у тому числі – 86 колективних. Із них 839 заяв надійшло від ветеранів війни й праці, учасників АТО, інвалідів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту й підтримки. Порушені ними питання вирішені позитивно.

Найбільше (1 866) запитів, що становлять 64,5% усіх звернень, стосувалися оформлення землі відповідно до Земельного кодексу України: 1 314 – про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки, 474 – щодо затвердження проекту відведення земельної ділянки та 45 – про поновлення договору оренди. За роз’ясненням законодавства звернулося 860 осіб (29,7% від загальної кількості).

У відділи й управління Держгеокадастру в районах і м. Ватутіному торік звернулося 3 139 громадян, із яких 2 117 осіб побували на особистих прийомах начальників та їхніх заступників, у тому числі на виїзних прийомах у сільській місцевості прийнято 752 громадяни. Ще170 осіб з’ясували свої питання під час прийому керівництва Головного управління.

А також у вересні Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області запровадило на сайті відомства рубрику «Електронне звернення до начальника». Цим нововведенням уже скористалося 18 осіб, які отримали відповіді на свої запитання електронною поштою, зекономивши при цьому свій час.

Фахівці землевпорядної служби області надають заявникам ґрунтовні відповіді в терміни, визначені законодавством.

Проведений аналіз звернень свідчить, що більшість причин, які змушують громадян звертатися по допомогу до посадових осіб виконавчої влади для вирішення своїх проблем, – це недостатня обізнаність із законами, недовіра до місцевих органів самоврядування, виконавчої влади та судів, а також неврегульованість деяких питань чинним законодавством.