На території Черкаської області працівники Держгеокадастру  зарезервували для учасників антитерористичної операції 331 масив загальною площею 2 714,77 га. Найбільше такої землі в Городищенському (427 га), Чорнобаївському (324), Корсунь-Шевченківському (267 га), Лисянському (235 га) й Маньківському (227 га) районах.

     Зарезервовані на Черкащині землі можуть бути використані для різних потреб. Із загальної кількості найбільше землі – 292 масиви загальною площею 2,5 тис. га – призначено для ведення особистого селянського господарства. Для садівництва в запасі для АТОвців є 12 земельних ділянок загальною площею більше як 104 га. Ще майже 87 га можуть надати для будівництва житлових будинків і господарських споруд.

     Фахівці територіальних органів землевпорядної служби Черкаської області продовжують роботу з пошуку земель для надання у власність АТОвцям і сім’ям загиблих воїнів, для цього співпрацюють із органами місцевого самоврядування та райдержадміністраціями.

     Для військовослужбовців, які бажають отримати землю, на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області в графічному атласі є у відкритому доступі інформація про вільні ділянки. Також у рубриці «Інформація для учасників АТО та членів їхніх сімей» розміщена покрокова схема дій для допомоги в отриманні земельних ділянок.

      Довідка:

    Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється в порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.