Торік жителі села Вербовець Катеринопільського району зверталися в Держгеокадастр області, щоб отримати у власність по 2 гектари землі. Однак угіддя площею 91 га, на яке селяни претендували, у той час відстоювало в суді СТОВ «Вербівецьке», що до цього орендувало цей масив. В обласному Держгеокадастрі так і роз’яснили людям, бо ж не можна наділяти землю, яка ще перебувала в користуванні сільгосптовариства.

Після завершення судового процесу цю землю сільгосппризначення за межами населеного пункту, якою розпоряджається ГУ Держгеокадастру у Черкаській області, запланували виділити у власність людям, зокрема й працівникам соціальної сфери. Кому саме надати земельні ділянки – вирішила громада Вербівця.

Як розповіла голова сільської ради Валентина Кравцова, відповідно до рішення сесії сільської ради й за погодження громади Вербівця, 53 га цієї площі піде на земельні торги, адже орендна плата наповнюватиме бюджет села. До речі, цей масив уже включено в перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу права на них на земельних торгах. Решту площі – 38 га – виділили для людей: 26 га для 26-ти осіб по 1 га й 12 га – для шістьох учасників АТО по 2 га. Тож, розподілили так, щоб дійсно вистачило для всіх заявників.

– Оскільки змінилося місце розташування ділянок, виділили кожному по гектару, а не по два (як хотіли торік), тому зрозуміло, що потрібно переробляти документи, про що ми й повідомили селянам, – пояснив ситуацію в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко. – Нині в Головному управлінні є 8 пакетів документів, зібраних для отримання дозволу на розроблення проектно-технічної документації, зокрема й викопіювання, де вказано розподілені ділянки по одному гектару, й погодження сільської ради. Наші спеціалісти перевіряють достовірність цієї документації, і в установлений законодавством термін буде прийнято відповідне рішення. Документи від інших заявників із Вербівця, що надійшли пізніше, також на розгляді. Тож, у разі правильного розподілення й достовірності документів селяни отримають земельні наділи.